Philip R. Staehelin, MBA

Philip Staehelin, MBA

49 let, ženatý, otec 2 dětí, manželka pracuje jako právnička

V České republice žiji a pracuji téměř 25 let, ale narodil jsem se na Novém Zélandu švýcarským rodičům a vyrůstal jsem v Coloradu v USA. V roce 1991 jsem absolvoval bakalářské studium v oboru teoretická ekonomie a mezinárodní vztahy na University of Colorado a v roce 1999 jsem získal titul MBA na nejlepší MBA škole na světě - INSEAD ve Fontainebleau ve Francii.

Moje kariéra v Praze čítá řadu zajímavých rolí v několika průmyslových odvětvích. Naposledy jsem pracoval jako řídící partner společnosti Roland Berger (globální poradenská firma pro strategii) a předtím jsem byl generálním ředitelem společnosti CCS. Také jsem zastával výkonné funkce v T-Mobile, Accenture, A.T. Kearney a UniCredit. Ale vždy jsem zároveň působil mimo své firemní role a snažil jsem se pozitivně ovlivňovat společnost. Toto mé působení v současné době zahrnuje členství ve správní radě Transparency International, mentorování startupových společností v Praze, Brně, Liberci, Vilniusu, Tallinu, Rize a Prištině a mentorování budoucích ženských leaderů (prostřednictvím programu "My Odyssey").

V současné době se nejvíce věnuji spuštění vlastního startupového projektu zaměřeného na výrobu brýlí pod názvem DOT. Projekt reaguje na potřeby 1 miliardy zrakově postižených lidí, kteří nemají přístup k dioptrickým brýlím. Před několika lety jsem navrhl unikátní design dioptrických brýlí a k němu zaregistroval užitný vzor a nyní zahajuji výrobu brýlových obrub, které se osvědčily v rámci pilotního projektu v Africe. Na začátku se zaměřím na distribuci brýlí v Indii (s podporou grantu od České rozvojové agentury), ale moje ambice jsou globální.

Jsem také spoluvlastníkem, členem představenstva a mentorem v nejstarším startupovém akcelerátoru StartupYard ve střední Evropě, který sídlí v co-workingovém prostoru Node5 v Radlické ulici. Vždy jsem byl nadšenec do inovací, a proto se nesmírně rád účastním na vytváření pulzujícího startupového ekosystému v Praze. Máme spoustu fantastických absolventů a já jsem velmi pyšný na to, co dokázali.

Hnutí Starostové a nezávislí, Praha 5