Chceme visutou lávku mezi parkem Sacré-Coeur a Mrázovkou

Chceme visutou lávku mezi parkem Sacré-Coeur a Mrázovkou

15.6.2018

Optimistická budoucnost okolí Plzeňské a Vrchlického v podání našich zastupitelů na radnici Prahy 5. Cílem Starostové a nezávislí v Praze 5 v příštím volebním období je naplnit tyto vize realitou. Samozřejmě, že nelze splnit vše, co studie A69 - architekti předvídá. Uděláme však maximum možného.

Případnou výstavbu 230 metrů dlouhé visuté lávky pro pěší, která by ve výšce deseti metrů nad zemí vznikla mezi vjezdy do Strahovského tunelu a tunelu Mrázovka okomentovala pro idnes.cz naše zastupitelka a předsedkyně výboru územního rozvoje Zuzka Hamanová: “Nechali jsme prověřit, že je skutečně možné ji postavit. Stála by na vlastní konstrukci uprostřed mezi dvěma mostovkami stávajícího přemostění Městského okruhu. Výstavba by nemusela radikálně omezit dopravu.” Doplnil ji náš radní Tomáš Homola: „Definitivní podoba lávky by nicméně měla vzejít až z architektonické soutěže. Nejde nám jen o technické řešení, ale i o nějaký design,“ s tím, že veškeré přípravy mohou trvat přibližně dva roky a za stejně dlouhou dobu by lávka mohla vyrůst, pokud na ni magistrát skutečně uvolní potřebné finance.

https://praha.idnes.cz/praha-visuta-lavka-pesi-cykliste-smichov-doprava-fb6-/praha-zpravy.aspx?c=A180530_404773_praha-zpravy_nuc