Mgr. František Gemperle, PhD.

František Gemperle

Funkce: člen zastupitelstva, člen Výboru životního prostředí, člen Volebního výboru

46 let, ženatý, otec tři děti, manželka je vědecká pracovnice

Celý život žije v Praze 5. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kterou absolvoval v roce 1995. Následovalo postgraduální studium na Univerzitě Karlově v Praze a Université Paul Sabatier v Toulouse, které ukončil v roce 1999. Po studiích začal pracovat jako odborný asistent na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického, kde učil zejména matematiku. V roce 2004 odešel do společnosti Wall Street Systems Czech s.r.o. (nyní součást skupiny ION Group), kde pracuje na vývoji softwaru pro velké společnosti.

Ke  komunální politice se dostal díky snaze o záchranu školního hřiště u Gymnázia Nad Kavalírkou, které má být zastavěno bytovým domem, přičemž tento záměr pochází ještě z éry starosty Jančíka. Založil spolek, který se následně zapojil do řady aktivit směřujících k tomu, aby nová výstavba na Praze 5 měla rozumnější podobu. Ve spolupráci s dalšími spolky a jednotlivci se podařilo dosáhnout třeba zamítnutí změn územního plánu směřujících k zástavbě Vidoule, odstranění černé stavby domu na louce u Šalamounky, zrušení změny územního plánu v oblasti Šmukýřky, kde na místo zeleně měl vzniknout bytový dům, nebo snížení objemu nové výstavby u ulice Na Stárce. Díky svým aktivitám byl v roce 2014 navržen na člena výboru územního rozvoje Městské části Praha 5.

Nejraději tráví svůj volný čas s rodinou. Mezi jeho koníčky patří sporty odehrávající se v přírodě, jako jsou turistika, cyklistika nebo běh. Zajímá jej nejen moderní, ale i historická architektura, s manželkou rekonstruují památkově chráněný venkovský dům na Kokořínsku.

Hnutí Starostové a nezávislí, Praha 5