Ing. arch. Zuzana Hamanová

Ing. arch. Zuzana Hamanová

Funkce: členka zastupitelstva, členka Výboru pro územní rozvoj, členka Komise kulturní a obnovy památek

56 let, vdaná, dvě děti, manžel je architekt

Celý život žije v Praze, posledních 30 let v Praze 5. Vystudovala Fakultu architektury Českého vysokého učení technického v Praze, absolvovala 1985. Od ukončení školy pracovala jako architektka, nejprve v tehdejším Krajském projektovém ústavu na výstavbě nemocnice Motol, potom ve Státním ústavu pro rekonstrukce památkových měst a objektů na revitalizaci Jánského vršku. Po roce 1989 a krátké pauze mateřské dovolené měla soukromou architektonickou praxi, později se stala členkou týmu architektonické firmy CASUA. Získala zkušenosti z navrhování různých typů budov, pracovala na projektech obytných a rodinných domů, administrativních a průmyslových objektů, na projektech rekonstrukcí i na urbanistických studiích. Realizovaný projekt litoměřické strojírenské firmy Hennlich získal 2.místo v soutěži Stavba roku Ústeckého kraje.  „Architekt se při své práci zblízka setkává s nejrůznějším prostředím, ve kterém se odehrává lidský život, jsou to zkušenosti, které lze v komunální politice dobře uplatnit“, říká architektka.

Ke  komunální politice se dostala díky snaze o záchranu sportovního hřiště v Hlubočepech, které mělo být v éře starosty Jančíka zastavěno a přilehlým památkově chráněným parkem u Raudnitzova domu měla být proražena silnice. Založila sdružení, záměr se podařilo odvrátit. V období 2010 – 2014 docházela jako nezávislý odborník s poradním hlasem do komise územního rozvoje na radnici Prahy 5. S lidmi, se kterými se seznámila v této komisi, pak úspěšně kandidovala v roce 2014 do komunálních voleb na Prahu 5 za hnutí Demokraté Jana Kasla (DJK). Posledních 2,5 roku byla uvolněnou zastupitelkou a předsedkyní výboru územního rozvoje. Poté, co Jan Kasl na jaře 2018 oznámil ukončení politické kariery, spolu s kolegy z DJK se připojila k příznivcům hnutí STAN, za které nyní kandiduje jako nezávislá kandidátka.

V dětství a mládí prošla skautským oddílem a hodnoty zde získané pokládá za zásadní součást výchovy, které se jí dostalo. Má ráda přírodu, turistiku, lyžování. Ráda cestuje a objevuje zajímavou architekturu, výstavy, cizí země a města.

Hnutí Starostové a nezávislí, Praha 5